Clica a la foto per ampliar
Cinema Internacional de Merda a Sueca
Les creacions més bizarres de l’univers podran veure’s al claustre de la Biblioteca Suecana
El Festival de Cinemə Internacional de Merdə de Suecə (C.I.M. Sueca) és el festival unitari de la serie B, la serie Z, el trash, el gore i l’underground amb seu a Sueca (València-Espanya).
El C.I.M. Sueca aspira a dinamitzar les iniciatives audiovisuals de la contracultura.
És la casa dels inassimil·lables, dels contestataris, dels àcrates i dels creatius lliures.
L’acrònim CIM també representa precissament això; la cúspide de la muntanya, el vèrtex de l’iceberg, el pic de la muntonada. El cim del femer que formen les obres més maltractades per l’establishment.
El C.I.M. Sueca convoca anualment les bases dels Premis de Cinemə internacional de Merdə de Suecə, per a guardonar les creacions més bizarres de l’univers.
Les creacions més bizarres de l’univers podran veure’s al claustre de la Biblioteca Suecana, situada al carrer Sant Josep, en sessions de 20’30 hores el dijous i de 21’00 hores i 23’15 hores el divendres. Els premis es lliuraran el diumenge 16 de setembre, a les 21 hores, en el transcurs d’un singular acte al mateix claustre.
Programa de projeccions
DIJOUS 13
20.30h
Obertura del festival amb MORID HIJOS DE PUTA d’Adrián Cardona – 20’
21.00h
BARIKU LIGHT. Asier Abio – 10’20’’
DEVOLUCIÓ EXPRESS. David Muñoz – 4’30’’
ESOC TV. BEATBOX. Roder Ballester i F.Cummie – 2’11’’
HEARTRACK. Rafa Dengrà – 3’30’’
TRILOGIA ABSURDA. J.J. Sanjurjo – 4’26’’
SPACE MONSTER. J.O. Romero – 18’
TWO HORRYFYING TALES TO BE SCARED ON HALLOWEEN. Charlotte Beaudoin i Philippe Tourpin – 5’30’’
RIKI MARTIN IS MY BOYFRIEND. Caterva Xou – 3’23’’
PALOMA. Santiago Pares – 2’45’’
REVOLUTION IS MY BOYFRIEND. Serafín Mesa – 3’40’’
ATAUN OF THE DEAD. Xabier Padin i Beñat Iturrioz – 21’20’’
———-DIVENDRES 14
21.00h
EL ESPANTO. J.J. Marcos – 15’30’’
EL MECHERO. Roder Ballester – 1’
DECAPODA SHOCK. Javier Chillon – 9’
HANEKER’S DREAM. Caterva Xou – 2’58’’
UN CORTO DE MIERDA. J.J. Sanjurjo – 1’
BRUTAL RELAX. Rafa Dengrà, Adrián Cardona i David Muñoz – 15’
DESCAFEINADO INFERNAL. J.O. Romero – 2’
FRANKIE IS DEAD. Fernando Sala – 6’
GÉNESIS. Dani T.Kirk – 1’21’’
MARTIANS GO HOME. Dani Moreno – 20’
23.15h
NO INVADIRÁS POLONIA. Freaks in Black – 19’40’’
AMAZING MASK (Cap.3). Dani Moreno – 9’28’’
POSICIÓN VIOLACIÓN. Naxo Fiol i Irene Verdú – 7’40’’
TRITURATOR 2000. David Muñoz – 1’
SICK. Kristina Fresket – 8’30’’
PATIENCE. Michal Mitro – 6’02’’
LE BLANC C’EST LE MEILLEUR. Greg Ruggeri – 5’
UN NUEVO E INESPERADO SABOR. Nicolás Castelló – 2’
BANANA MOTHERFUCKER. Pedro Florencio – 15’
UN DIA DE GOLF. David Muñoz – 6’50’’
Cloenda del Festival amb EVIL NIGHT de Julián Lara – 20’
———-DIUMENGE 16
21.00h
Lliurament de premis i projecció dels guayadors.
Més informació en www.cimsueca.com
El Sis Doble no corregeix els escrits que rep. La reproducció d'aquest text és literal; fidel a les paraules, redacció , ortografia i sentit de l'autor/s
-
0ComentarisImprimir Enviar a un amic
-
Notícies similars
-
Entrevista a Josep Lledó, membre de l'organització del Festival Internacional de Cine de Merda
Hi ha 0 comentaris / Llegir més
-
Un miler d’aficionats al cinema de baix pressupost han omplit el Centre Municipal Bernat i Baldoví
Hi ha 0 comentaris / Llegir més
-
En el Festival de Cinema Internacional de Merda de Sueca
Hi ha 1 comentaris / Llegir més